Zábava pro děti

ramecek banner

Dopoledne

Zoo Plzeň

Zoologická a botanická zahrada Plzeň (a Dinopark)
Plzeňská zoo byla založena roku 1926 a je tak druhá nejstarší zoo v republice. Poprvé zoo působila v městské části Doudlovce a od roku 1963 působí v současném areálu na Lochotíně, kde se v roce 1981 sloučila se sousední botanickou zahradou. Zoo Plzeň má 1269 druhů zvířat a přes 8000 jedinců. V zoo jsou největší lákadla lev berberský, tygr ussurijský nebo nosorožec indický. Dinopark se od roku 2003 nachází v horní části zahrady, je to zábavně-vzdělávací výprava do druhohor. V Dinoparku naleznete na tři desítky modelů dinosaurů, většina z nich je pohyblivá a ozvučená.
Otevírací doba: duben-říjen Po-Ne 8:00 - 19:00 listopad-březen Po-Ne 9:00 - 17:00
Vstupné: Zoo a BZ děti, studenti - 60,- dospělí - 90,- parkoviště(dolní) - 50,-
Zoo a Dinopark (duben-říjen) děti,studenti - 150,- dospělí - 220,-

Muzeum strašidel

Muzeum strašidel
Muzeum se nachází ve sklepení již zbořeného domu z 16. století, dnes na jeho místě stojí hotel Central. Návštěvník zde nahlédne do světa pohádek a kouzel ze starých časů Plzně a okolí. Bájný kníže Radouše, vodníci, Saracénský čert, ohnivý pes a další jiné bytosti patří k tajemstvím kraje pod Radyní. Muzeum nabízí i možnost prohlídky s průvodcem, ale pouze pro větší objednané skupiny. Dají se zde pořádat i narozeninové oslavy.

Otevírací doba: Po-Ne 10:00 - 18:00
Vstupné: děti/důchodci - 50,- dospělí - 80,-

Oběd

Delish je hamburgrová restaurace s širokou nabídkou oblíbených burgerů. V menu si nemusíte vybrat pouze burger, ale také steak, kuřecí křidélka nebo salát. Dělají i domácí přílohy jako steakové hranolky, cibulové kroužky a jiné další, k tomu samozřejmě nesmí chybět domácí omáčky od majonézy po BBQ omáčku. K pití si můžete dát klasickou českou kofolu nebo výbornou domácí limonádu a pro rodiče například nealko pivo.
Riegrova 20

Delish

Odpoledne

Techmania

Techmania Science Center + 3D Planetárium
Techmania je experimentální stanicí pro zvídavé a představuje most mezi neformálním vzděláváním a populární turistickou destinací. Nabízí stálé i putovní interaktivní expozice zaměřené na fyziku, astronomii, chemii, biologii, problematiku výživy, svět filmu nebo tematiku špionáže a tajných služeb.

Otevírací doba: Po-Pá 8:30 - 17:00 So 10:00 - 19:00 Ne, svátky, prázdniny 10:00 - 18:00
Vstupné: od 110,-