Kultura hipstersky

ramecek banner

Dopoledne

DEPO2015

DEPO2015
Kreativní zóna DEPO2015 byla založena díky tomu, že se Plzeň stala Evropským hlavním městem kultury roku 2015. Je situována v bývalé vozovně městských dopravních podniků. Naleznete zde otevřenou řemeslnou dílnu Makerspace, sdílený pracovní prostor, interaktivní výstavy, kavárnu, komunitní zahradu, umělecké ateriély a sály pro koncerty, koncerence a divadlo. Ve vnějších prostorách se často pořádají různé Street Markety nebo festivaly.

Otevírací doba: Po-Pá 11:00 - 19:00 So-Ne 10:00 - 18:00
Akutální výstavy: Má plast, vstupné: 80,-; Druhá cesta kolem světa stopem

Oběd

Polévkové bistro nabízející široké spektrum pokrmů a to jak tradičních českých, tak i těch s nádechem exotiky. Jídla jsou připravována s poctivostí a z kvalitních surovin, bez použití náhražek, polotovarů a umělých dochucovadel. V bistru se snaží vyjít vstříc i vegetariánům a je baby friendly. Přijímají všechny druhy stravenek a je možnost si jídlo odnést s sebou. Bistro je krásně zařízené a strom uprostřed místnosti jen dodává na uvolněné atmosféře.
Dřevěná 3

SupaSupa

Odpoledne

Adolf Loos - interiéry

Adolf Loos interiéry (nutná rezervace)
V Plzni můžete navštívit tři prohlídkové trasy, které ukazují čtyři nově zpřístupněné interiéry od světoznámého architekta Adolfa Loose. Loos projektoval několik domů ve Vídni, včetně kavárny a obchodního domu. V Čechách projektoval pár rodinných domů v okolí Brna a dvě vily v Praze. Samostnou kapitolou jsou jeho projekty v Plzni. V letech 1907-1910 a 1927-1932 tu vytvořil celou enklávu zajímavých interiérových realizací. Byty se nachází a Klatovské a v přilehlých ulicích a jeden uzavřený interiér se nachází i přímo na Náměstí republiky.

Prohlídky: duben - říjen: Čt, So, Ne
listopad - březen: Čt, So
Vstupné: od 90,-

Galerie Vestředu

Galerie Vestředu
Galerie je mladý kulturní prostor s cílem představovat veřejnosti současné umění. Byla založena v roce 2013 týmem studentů z Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara a dodnes je správa s řízením galerie čistě v rukou studentů. Nejvíce vernisáží, přednášek a workshopů se zde odehrává ve středu, den na který odkazuje název galerie.

Otevírací doba: Út-Čt 17:00 - 20:00
Aktuální výstava: Me is someone else

Galerie Ladislava Sutnara

Galerie Ladislava Sutnara
Galerie Ladislava Sutnara vznikla v roce 2011 transformací dosavadní Univerzitní galerie v kulturním srdci města. Dlouhodobým cílem galerie je etablovat se jako prestižní galerie, která se soustředí hlavně na vystavování současného designu a užitého umění. Galerie hostí výstavy domácích i hostujících pedagogů a studentů. Hlásí se k jedinečnému odkazu osobnosti a díla Ladislava Sutnara, jakožto plzeňského rodáka, jedním z jeho log, které si se svolením Radoslava L. Sutnara, syna proslulého designéra, vzala za své.

Otevírací doba: Út-Pá 11:00 - 18:00 So 10:00 - 15:00


Café Regner

Café Regner
Krásná kavárna v centru města, zařízená nábytkem, jaký nalezneme na starých chalupách nebo u babičky doma. Kavárna nabízí příjemnou atmosféru a velký výběr z různých nealko i alko nápojů a zákusků.
Otevírací doba: Po-Ne 11:00 - 23:00

Café Papírna
Café Papírna
Café Papírna se nachází v budově bývalé papírny a nabízí tak prostorný industriální interiér. Kromě kavárny se zde často pořádají různé kulturní akce (např. autorská čtení) a koncerty. Díky tomu mají opravdu velký výběr nápojů, kávy i zákusků.
Otevírací doba: Po-Čt 12:00 - 00:00 Pá 10:00 - 3:00 So 10:00 - 2:00 Ne 10:00 - 22:00

Večer

Čajovna

Čajovna Perlová
Po dlouhém dni plného kulturního vyžití je dobré si někde odpočinout, ale stále to mít jaksi kulturně založené. Na to je menší a příjemná čajovna Perlová ideálním místem s milou obsluhou a nabídkou čajů a vodních dýmek.

Otevírací doba: Út-Pá 11:00 - 18:00 So 10:00 - 15:00